معاونت عمرانی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد که در دی ماه ۱۳۶۴ در یک ساختمان استیجاری در شهر نجف­ آباد کار خود را آغاز نمود اکنون در زمینی به مساحت حدود۱۲۷۷هکتار به عنوان یک شهر دانشگاهی در شمال شهر نجف ­آباد با ابنیه و تاسیساتی بزرگ و گسترش یافته نظر هر بیننده و بازدید کننده ­ای را جلب می­کند. حوزه معاونت عمرانی دانشگاه و عمران مردان این حوزه از پر تلاش­‌ترین کارکنان واحد بوده و هستند.

هرچند همه کارکنان واحد به نوبه خود تلاشی چند برابر همکاران مشابه خود در دیگر واحدهای دانشگاهی دارند. اما کار کردن در آفتاب سوزان تابستان و سرمای گزنده زمستان لطف و حلاوتی دیگر دارد، آنجا که هدف رضای الله باشد. حوزه معاونت عمرانی، طراحی، اجرا و یا سفارش به پیمانکار برای اجرا و نظارت بر کار پیمانکاران مجری طرحهای ساختمانی را با توجه به نیاز دانشگاه که بر اساس سیاستهای کلان عمرانی و برنامه­‌های تعیین شده توسط سازمان مرکزی دانشگاه موافقت و ابلاغ اجرایی می گردد، برعهده دارد.

 مساحت کلی سایت دانشگاه ۱۲۷۷۸۲۱۳ مترمربع است که با داشتن ۲۹۸۹۱۷ مترمربع فضای آموزشی و اداری ،۴۱۳۳۸ متر مربع در دست ساخت ۱۶۰۶۶۴۳ متر مربع فضای سبز چمن و ۹۰۹۴۷۰۷ مترمربع فضای باغات و كشاورزی با سرانه ۱۶ متر مربع فضای آموزشی فراتر از استاندارد های تعیین شده (۱۰ متر مربع) در میان تمامی دانشگاههای آزاد اسلامی کشور از نظر مالکیت زمین و ساختمان حائز رتبه اول می باشد.

 وظایف حوزه معاونت عمرانی

اجرا و نظارت بر حسن اجرای كلیه آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط با حوزه معاونت عمرانی دانشگاه.
برنامه‌ریزی برای تأمین فضاهای مورد نیاز واحد و مراكز تابعه.
نظارت بر حسن اجرای طرح‌های عمرانی و ارائه گزارش‌های لازم و انطباق پیشرفت كار با برنامه‌های زمانبندی و تهیه و تنظیم صورت وضعیت‌ها.
جمع‌آوری و تهیه اطلاعات و آمار مرتبط و مورد نیاز طرح‌های عمرانی.
برنامه‌ریزی اجرا و نظارت امور مربوط به نگهداری و تعمیرات ساختمانها و تأسیسات و تجهیزات و انجام بازدیدهای دوره‌ای و موردی و انعكاس نتایج در پرونده‌های مربوطه.
اجرای دقیق مقررات و ضوابط اداری و معاملاتی در طرح‌های عمرانی در چارچوب بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادر از مبادی ذیربط

بخشهای حوزه معاونت عمرانی

حوزه معاونت عمرانی متشکل از قسمتهای ذیل می­باشد:

معاون عمرانی

اداره طراحی

اداره نگهداری و تعمیرات

اداره اجرا و نظارت

در حوزه معاونت عمرانی دانشگاه امور طراحی سازه و تاسیسات، ساخت، نظارت بر فعالیت پیمانکاران ساختمانی، نظارت بر فعالیت پیمانکاران فضای سبز و عملیات نگهداری و تعمیرات ساختمان‌ها با بهره ­گیری از سیستم های مدیریت و نگهداری روزآمد انجام می گیرد.

news
droos
events
research centers
libs
sahand
esalatsan new1j
eitaa